آموزش ترجمه سایت وردپرس به روش ساده

ترجمه خودکار وردپرس(روش آسان):

شاید برای شما نیز پیش آمده باشد که بخواهید سایت وردپرس خود را به سایر زبان ها ترجمه کنید در این مقاله در مورد ترجمه سایت وردپرس مطالبی ارائه خواهیم داد. در صورتی که شما نیز می خواهید سایت وردپرس خود را به سایر زبان ها ترجمه کنید توصیه می کنیم که تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

 چندین روش مختلف برای ترجمه ی سایت وردپرس شما وجود دارد که از جمله ی این روش ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ترجمه دستی مطالب سایت
  • استخدام مترجم
  • و استفاده از ابزار ها و برنامه های مترجم که از هوش مصنوعی استفاده کرده و به مرور زمان تکامل یافته اند.

در ادامه ی این مقاله، ما به شما نشان می دهیم که چگونه می توان با استفاده از ماشین لرنینگ(machine learning)یا همان روش آسان، سایت وردپرس را ترجمه کرد.

ترجمه خودکار سایت وردپرس به چه دلایلی استفاده می شود؟

این روش در صرفه جویی زمان به شما کمک خواهد کرد چرا که با استفاده از این روش شما می توانید به راحتی سایت وردپرس خود را به زبان کاربران و بازدید کنندگان خود ترجمه کنید. در حالی که برای ترجمه آن محتوا به طور دستی شما نیاز دارید تا زمان زیادی را صرف کنید.

به عبارت دیگر با استفاده از این روش شما می توانید یک وب سایت چند زبانه ایجاد کنید و از یک مترجم برای کمک به ابزار ترجمه استفاده کنید. اما لازم به ذکر است که افزودن زبان ها و مترجم های بیشتر هزینه های شما را نیز افزایش می دهد.

ترجمه خودکار سایت بسیار سریع و مقرون به صرفه بوده و به شما اجازه می دهد که با توجه به نیاز خود چند صفحه ی مهم و یا کل سایت خود را ترجمه کنید.

اگر چه ممکن است کیفیت متن ترجمه شده با استفاده از این روش به خوبی متن ترجمه شده به وسیله ی ترجمه دستی نباشد اما با این حال با توجه به تکاملی که این ابزار های ترجمه یافته اند می توان گفت که این ابزار ها هم اکنون می توانند جایگزینی سریعتر، مقرون به صرفه و مناسبی برای روش دستی باشند. از این رو بیایید نگاهی به نحوه تنظیم آسان ترجمه اتوماتیک در سایت وردپرس بیندازیم.

راه اندازی wpml plugin

گفتنی است که ساده ترین روش برای ترجمه اتوماتیک وردپرس استفاده از یک افزونه ترجمه wpml می باشد. توصیه ی ما برای انتخاب، افزونه wpml می باشد چرا که wpml یک افزونه ی حرفه ای بوده که برای اجرای ترجمه خودکار به برنامه ی multilingual cms و یا ترجمه اتوماتیک های بالاتر نیاز دارد.

مطالعه کنید:  جستجو معنایی چیست و چه تاثیری بر سئو دارد؟

قبل از انجام هر کاری ابتدا باید این افزونه را نصب و فعال نمایید. توصیه می شود برای دریافت اطلاعات بیشتر به راهنمای قدم به قدم نحوه نصب افزونه در وردپرس مراجعه کنید. پس از فعال شدن افزونه بر روی لینکی که در صفحه پلاگین وجود داشته و بر روی آن، متن “اکنون ثبت نام کنید” نوشته شده کلیک کنید.

سپس صفحه ای را مشاهده خواهید کرد که باید رمز سایت خود را وارد کنید. این قسمت را می توانید در زیر حساب خود در وب سایت wpml بیابید.

راه اندازی wpml plugin

اکنون به wpml > languages page در صفحه ی مدیر وردپرس خود بروید که آپشن های راه اندازی wpml را نشان می‌دهد. حال فقط کافیست ابتدا زبان فعلی محتوای خود را انتخاب کرده و پس از آن بر روی دکمه next کلیک کنید.

راه اندازی wpml plugin

اکنون باید سایر زبان ها را برای سایت خود فعال کنید. در این قسمت فقط کافی است کادر کنار زبان های مورد نظر را علامت بزنید.

راه اندازی wpml plugin

شما می توانید ویژگی های زبان را تغییر دهید برای این کار شما می توانید آپشن های هر زبان را در سوئیچر زبان که در سایت وجود دارد بیابید. Wpml از شما می خواهد که برای زبان های موجود در سوئیچر ترتیبی انتخاب کنید.همچنین باید انتخاب کنید که در صورت از دست رفتن زبان برای یک صفحه ی خاص چه واکنشی باید انجام شود.

Wpml

در زیر این مورد شما می توانید ادامه داده، و سوئیچر را با یک آیکون کوچک و یا در قسمت پایین سایت خود اضافه کنید. همچنین در آخر شما می توانید ترجمه ها را به بالا یا پایین پستهای خود پیوند دهید. اگر این گزینه را انتخاب کنید شما می توانید شکل ظاهری این پیوند های ترجمه را انتخاب کنید.

همچنین شما یک پیش نمایش مانند شکل زیر خواهید دید:

Wpml

در صورت آماده بودن، بر روی دکمه next کلیک کنید. سپس wpml از شما می خواهد که در صورت داشتن تمایل اطلاعات پلاگین را به wpml.org ارسال کنید. این امر می تواند در مواردی که نیاز به پشتیبانی دارید به سرعت بخشیدن کار ها کمک کند.

wpml

اگر قبلا این کار را نکرده باشید باید کلید سایت خود را وارد کنید. اگر قبلا آن را وارد کرده اید کافیست روی دکمه next کلیک کنید. پس از آن برخی از پیشنهادات برای نصب سایر امکانات را مشاهده خواهید کرد.به عنوان مثال در ادامه به شما پیشنهاد می شود که افزونه های string translation و translation management را نصب و فعال کنید.

مطالعه کنید:  تفاوت بین سئو B2B و B2C
wpml

در نهایت برای تکمیل نصب بر روی لینک skip and finish کلیک کنید.

ترجمه محتوای شما به صورت خودکار

برای ترجمه مطالب خود، شما نیاز دارید تا به صفحه ی wpml > translation management در وردپرس بروید. در این صفحه شما باید مشخص کنید که چه کسی سایت شما را ترجمه میکند توصیه می شود گزینه ی only myself یا (فقط خودم ) را انتخاب کنید.

wpml

در مرحله ی بعد برخی از جزئیات مربوط به advanced translation editor را مشاهده خواهید کرد. برای ادامه کافی است کلیک کنید.

سپس یک خلاصه مشاهده خواهید کرد ، جایی که فقط باید پیش بروید و روی دکمه “انجام شد!” کلیک کنید.

پس از آن ، به داشبورد مدیریت ترجمه خود منتقل خواهید شد.

در این مرحله ، برای تنظیم ترجمه های خودکار باید روی صفحه “ابزارهای ترجمه” و سپس دکمه “ثبت نام رایگان” کلیک کنید:

wpml

نکته: شما می توانید ۲۰۰۰ کلمه به ازای هر ماه از ترجمه ماشین استفاده کنید و پس از آن از شما خواسته می شود که صورتحساب خود را پرداخت کنید. در ادامه، روی صفحه ی translation dashboard کلیک کنید. از اینجا می توانید محتوایی را که می خواهید ترجمه کنید را انتخاب کنید. به عنوان مثال در صورتی که می خواهید صفحات about و contact خود را ترجمه کنید می توانید به سادگی کادر های کنار صفحات انتخابی را علامت بزنید.

wpml

هنگامی که محتوا را انتخاب کردید، تعداد کلمات مطالب شما تخمین زده می شود این به شما کمک خواهد کرد که برای ترجمه اتوماتیک بودجه ای را در نظر بگیرید. سپس، به پایین صفحه select translations options بروید. در این قسمت به صورت پیش فرض گزینه ی “از محتوای فعلی به تمامی زبان های انتخاب شده” در نظر گرفته شده است، اما در صورت تمایل می توانید تنظیمات را تغییر دهید.

پس از انتخاب کردن ، روی دکمه “افزودن محتوای انتخاب شده به سبد ترجمه” کلیک کنید.

wpml

اکنون باید یک صفحه جدید سبد ترجمه در بالای صفحه مشاهده کنید. با کلیک بر روی آن صفحاتی که برای ترجمه آماده هستند و تعداد کل کلمات مورد نیاز به شما نشان داده می شود.

پیش بروید و روی دکمه “ارسال همه موارد برای ترجمه” کلیک کنید:

wpml

سپس شما پیامک موفقیت را دریافت خواهید کرد. سپس به wpml> translations page در صفحه ادمین وردپرس بروید. شما در این قسمت می توانید صف ترجمه های خود را ببینید. برای استفاده از ترجمه خودکار بر روی دکمه برداشتن و ترجمه کلیک کنید.

wpml
WPML

WPML اکنون مطالب شما را با استفاده از ماشین لرنینگ به طور خودکار به زبان انتخاب شده ترجمه می کند.

WPML

به سادگی بر روی دکمه “کامل” در پایین صفحه کلیک کنید و سپس می توانید سایر صفحات خود را به همین روش ترجمه کنید.

مشاهده صفحات ترجمه شده در وب سایت شما

می توانید از یک صفحه در وب سایت خود بازدید کرده و نسخه های ترجمه شده آن را مشاهده کنید. به عنوان مثال نحوه نمایش صفحه About ما در وب سایت آزمایشی ما به شرح زیر است:

WPML

اگر روی پیوند نسخه فرانسه کلیک کنیم ، صفحه ترجمه شده مربوط به آن را مشاهده می کنیم.

WPML

ترجمه خودکار محتوای وردپرس به صورت انبوه

در صورتی که محتوای شما بسیار طولانی باشد ترجمه ی دسته ای آن می تواند سرعت ترجمه را به مراتب افزایش دهد. شما باید مانند مطالبی که در مراحل قبلی مقاله ارائه شد ابتدا محتوا را به سبد ترجمه اضافه کرده و آن را برای ترجمه ارسال کنید.

پس از آن به صفحه ی ابزار ها بروید. در این قسمت شما می توانید لیست کار هایی که برای ترجمه باید انجام شود را ببینید. برای انتخاب همه ی آن ها روی کادر تایید بالای لیست کلیک کنید:

WPML

فقط ۱۰ مورد در هر صفحه جای می گیرد. شما باید در صفحه بعدی نیز شغل ها را انتخاب کنید. برای اینکار کافیست روی دکمه “۲” در پایین سمت راست جدول کلیک کنید.

پس از انتخاب همه مشاغل ، روی دکمه “translate automatically” کلیک کنید:

wpml

آنها به صورت خودکار برای شما ترجمه می شوند. با مشاهده سایت خود مانند گذشته می توانید نسخه های کامل شده را مشاهده کنید.

اگر می خواهید ترجمه خودکار را ویرایش کنید ، به سادگی به صفحه ها »همه صفحات در داشبورد وردپرس خود بروید. سپس ، روی نماد مداد برای آن زبان کلیک کنید:

wpml

سپس ویرایشگر پیشرفته برای ترجمه فعال می شود

wpml

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد WPML ، مقاله ما در مورد ایجاد یک سایت چند زبانه را بررسی کنید.

تغییر زبان وردپرس

Wpml به کاربران این امکان را می دهد که زبان برنامه را از قسمت ادمین وردپرس انتخاب کنند. انجام این کار آسان بوده و تنها با رفتن به قسمت user > profile و انتخاب زبان دلخواه از فهرست در دسترس می باشد

Wpml

فراموش نکنید که روی دکمه “ذخیره تغییرات” در پایین صفحه کلیک کنید.

اکنون ، صفحه شما به زبان انتخابی شما ترجمه خواهد شد:

Wpml

امیدواریم که مطالب ارائه شده در این مقاله مفید بوده و برای انجام ترجمه به طور خودکار به شما کمک کرده باشد .

هر سوالی دارید در کامنت ها بپرسید در کوتاه ترین زمان پاسخ خواهیم داد

دیدگاهتان را بنویسید