آموزش غیر فعال کردن View source سایت

یکی از مسائل مهمی که امروزه با آن مواجه هستیم، کپی کردن محتوا و تصاویر سایت ما و قرار گرفتن آن‌ها در سایت‌های دیگر بدون ذکر منبع است. در مقاله‌های قبلی در مورد جلوگیری از کپی شدن تصاویر سایت توضیح دادیم. اما محتوای یک سایت تنها شامل تصاویر و متن‌های آن نمی‌شود. کدها و سورس سایت نیز نیاز به محافظت در مقابل هکرهای پیشرفته دارند. پس آموزش غیر فعال کردن View source در وردپرس امری مهم است.

در این مقاله قصد داریم به بررسی روش‌های غیر فعال کردن View source در وردپرس بپردازیم.

Content Protector Pack یکی از افزونه‌هایی است که استودیو بهتر برای کاربران وردپرس طراحی کرده است. با استفاده از این پلاگین می‌توانید از کپی شدن محتوای سایت خود توسط دیگران جلوگیری کنید. از مهم‌ترین قابلیت‌های این پلاگین جلوگیری از کپی شدن محتوای سایت در برابر هکرها است. با استفاده از این پلاگین می‌توانید View source را غیرفعال کنید و با سفارشی کردن متن درون View source، از کپی شدن محتوای سایت جلوگیری کنید. در واقع کاربران از طریق کلیک راست نمی‌توانند سورس کد سایت شما را مشاهده کنند.

برای استفاده از این پلاگین ابتدا لازم است آن را خریداری کنید. سپس مراحل زیر را طی کنید.

۱. پس از نصب در منوی سمت راست، Publisher را انتخاب کنید.

۲. سپس Plugins را انتخاب کنید.

۳. در قسمت جستجو نام Content Protector Pack را جستجو کنید

مطالعه کنید:  انتخاب بهترین پیوند یکتا برای سئو وردپرس

۴. در نهایت آن را نصب و فعال کنید.

۵. از منوی سمت راست، BetterStudio را انتخاب کنید و پلاگین Content Protector Pack را انتخلب کنید. با فعال کردن View Source Protection سورس کد غیرفعال می‌شود.

از دیگر قابلیت‌های این پلاگین می‌توان به محافظت از مطالب پست‌ها با قفل شدن و غیرفعال شدن کلیک راست نیز اشاره کرد. همه‌ی روش‌های کپی کردن مانند CTRL+C از طریق این پلاگین غیرفعال می‌شوند. همچنین فیدخوان‌ها نمی‌توانند محتوای سایت شما را در سایت دیگری نمایش دهند. در صورتی که فردی سعی در کپی کردن محتوای سایت شما داشته باشد، پیغامی به او نمایش داده می‌شود.

همچنین تمامی گزینه هایی که برای ذخیره تصاویر وجود دارد غیر فعال خواهند شد و حتی امکان آپلود تصاویر سایت شما روی دامنه های دیگر نیز وجود نخواهند شد. امکان افزودن واترمارک بر روی تصاویر نیز به راحتی امکان‌پذیر است.

سایت شما حتی به صورت iFrames نیز در سایت دیگری بارگیری نخواهد شد. Content Protector همه درها را به روی هکرها قفل می کند و امکان دسترسی آن‌ها به سایت شما را غیرممکن می‌کند.

پلاگین بعدی WP Content Copy Protection است که با استفاده از آن می‌توانید View source را پنهان کنید. این پلاگین با بیش از ۳۰ هزار نصب فعال یکی از بهترین و آسان‌ترین پلاگین‌های رایگان برای محافظت از محتوای سایت خود در برابر کپی شدن و هک شدن توسط هکرها است.

راه‌های مختلفی مانند کلیک راست، درگ اند دراپ تصاویر، ذخیره تصاویر، انتخاب متن و درگ اند دراپ آن و همچنین مشاهده سورس کدها برای کپی کردن محتوای سایت شما وجود دارد. همچنین با استفاده از شورت‌کات‌هایی مانند CTRL+A, C, X, U, S, P امکان انتخاب، کپی کردن و چاپ کردن محتوا وجود دارد. با استفاده از این پلاگین می‌توانید تمامی این عملیات را غیرفعال کنید و View source را از دید هکرها پنهان کنید.

مطالعه کنید:  بهترین پلاگین های خبری وردپرس

اگر کسب و کاری دارید که محافظت از محتوا و کدهای آن بسیار برایتان مهم است،‌ لازم است از این پلاگین برای غیرفعال کردن View source در وردپرس استفاده کنید.

این پلاگین در دو نسخه رایگان و پریمویم عرضه شده است. نسخه پریمیوم این پلاگین امکانات بیشتری را در اختیار شما قرار می‌دهد و با استفاده از آن می‌توانید برای هر پست یا صفحه از سایت خود تنظیمات اختصاصی اعمال کنید. همچنین امکان دسترسی فید به محتوای سایت شما نیز محدود می‌شود و سایتی نمی‌تواند محتوای سایت شما را در فید خود نشان دهد.

این پلاگین با بیشتر قالب‌های وردپرس سازگار است و از ووکامرس و سایر پلاگین‌های فروش اینترنتی پشتیبانی می‌کند.

آموزش غیر فعال کردن و پنهان کردن نوع سیستم مدیریت محتوا

حفظ امنیت یکی از مهمترین مسائل در مدیریت سایت‌ها است. چه سایت‌های کوچک و چه سایت‌های بزرگ ممکن است مورد حمله هکرها قرار بگیرند. در نتیجه لازم است همواره امنیت سایت خود را حفظ کنید و اجازه ندهید هکرها به اطلاعات و محتوای سایت شما دسترسی پیدا کنند.

وردپرس یکی از امن‌ترین سیستم مدیریت محتوا است اما از آن‌جایی که هیچ سیستمی صد در صد امن نیست، لازم است بهترین راه برای جلوگیری از نفوذ هکرها را پیدا کنید. یکی از بهترین راه‌ها برای محافظت از سایت خود در برابر هکرها و بات‌ها، پنهان کردن این واقعیت است که سایت شما از وردپرس استفاده می‌کند.

محبوبیت وردپرس در بین کاربران باعث شده است که توجه هکرها به سمت این سیستم مدیریت محتوا جلب شود و سعی کنند راه‌های نفوذ به سایت‌های وردپرسی را پیدا کنند. بسیاری از کاربران وردپرس از رمزهای ضعیفی برای سایت خود استفاده می‌کنند و یا نسخه‌ی وردپرس خود را آپدیت نکرده‌اند و از نسخه‌های قدیمی استفاده می‌کنند. گاهی نیز ممکن است پلاگین‌هایی را بر روی وردپرس خود نصب کنند که امنیت بالایی ندارد و حتی توسط هکرها برای دسترسی به سایت طراحی شده باشند.

مطالعه کنید:  طراح سایت حرفه ای چگونه می توانیم شویم؟

منظور از پنهان کردن این واقعیت این است که هکرها نتوانند سیستم مدیریت محتوایی که استفاده می‌کنید را تشخیص دهند. راه دیگر نیز این است که نسخه‌ی وردپرسی که استفاده می‌کنید را از دید هکرها پنهان کنید. همچنین می‌توانید با تغییر دادن پیوند یکتا و نام فایل‌ها و دسته‌بندی‌ها،‌ این واقعیت را از بات‌ها و هکر‌ها پنهان کنید.

این پنهان کردن همیشه جواب نمی‌دهد و در نهایت راه‌هایی برای شناسایی سیستم مدیریت محتوای شما و نسخه‌ای که از آن استفاده می‌کنید، وجود دارد. پنهان کردن سیستم مدیریت محتوا ممکن است تا حدی از سایت شما محافظت کند و گاهی نیز ممکن است با وجود پنهان کردن، بات‌ها باز هم به داده‌های شما دسترسی پیدا کنند.

نتیجه‌گیری

اینکه از روش پنهان کردن نوع سیستم مدیریت محتوا برای محافظت از سایت خود در برابر هکرها استفاده کنید یا نه، بستگی به شما و سطح امنیت سایت شما دارد. با رعایت برخی موارد مانند رمز عبور سخت، استفاده از آخرین نسخه وردپرس، حذف اطلاعاتی مانند نسخه‌ی وردپرس، تغییر آدرس پیوند یکتا و کنترل دسترسی به فایل‌های PHP می‌توانید احتمال هک شدن سایت خود را کاهش دهید. پلاگین‌هایی نیز برای غیر فعال کردن View source در وردپرس وجود دارد که با استفاده از آن‌ها می‌توانید محتوای سایت خود را از کپی شدن و همچنین هک شدن توسط دیگران محافظت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید